Umówienie się na wizytę
Jeśli Twój zwierzak wymaga natychmiastowej pomocy, nie zwlekaj! Skieruj się od razu do najbliższej otwartej placówki. Jesteśmy przygotowani na reakcję w nagłych przypadkach. Jesteśmy, aby nieść pomoc.
Jeśli nie ma potrzeby nagłej pomocy, prosimy o umówienie się na wizytę na konkretny termin. Można to zrobić poprzez umówienie wizyty poprzez rezerwację online albo telefonicznie. Umówienie godziny wizyt pozwala nam zaplanować i skoordynować działania. Czas rozpoczęcia wizyty jest orientacyjny.
Przygotowanie w domu
Psy i koty nie są w stanie opowiedzieć swojej historii choroby, dlatego właśnie obserwacja opiekuna jest kluczowa do postawienia prawidłowej diagnozy.
Zalecamy spisanie historii choroby i objawów Twojego zwierzaka w sposób chronologiczny oraz zanotowanie, jak długo występowały jakiekolwiek objawy. Jeżeli zwierzę było leczone i/lub skierowane przez innego lekarza weterynarii, wskazane jest zabranie ze sobą kopii dokumentacji medycznej lub wcześniejsze przesłanie jej lekarzowi weterynarii.
Sensowne jest także dokumentowanie objawów, które nie występują stale. Szczególnie nadają się do tego krótkie filmy, które można pokazać lekarzowi podczas wizyty.
Zadbaj o to, aby zwierzę było na czczo (zalecamy 8h bez podawania jedzenia), dzięki czemu możliwe będzie pobranie próbek do badań laboratoryjnych. Są one niezbędnym elementem prawidłowej diagnostyki oraz profilaktyki.
Zabierz książeczkę zdrowia oraz jeśli zwierzę ma już historię kontaktu z lekarzem weterynarii, dokumentację medyczną: ułóż ją tematycznie i chronologicznie, przygotuj listę leków i preparatów, które zwierzę bierze na stałe, aby poinformować o tym lekarza podczas wizyty.
Wizyta w AniCura
Przygotuj smycz oraz/lub transporter dla zwierzaka. Podczas pobytu w AniCura psy muszą być na smyczy. Jeżeli pies jest zestresowany przebywaniem w poczekalni, powinien zaczekać na zewnątrz lub w samochodzie – oczywiście pod warunkiem, że nie jest za ciepło lub zbyt zimno.
Zalecamy, aby koty przewozić w torbie transportowej lub przynajmniej na smyczy. Koty łatwo płoszą się w obecności innych zwierząt, przez co trudno je trzymać na kolanach. Zadbaj o ich komfort i zapakuj ulubiony kocyk albo zabawkę. Weź smaczki, aby podać je po badaniu i zakończeniu wizyty. Nagrodzone zwierzę będzie miało dodatkowe dobre skojarzenia ze spotkaniem z lekarzem weterynarii.
Jeżeli istnieje ryzyko zakażenia dla innych zwierząt, prosimy aby zwierzę zaczekało na zaproszenie do środka poza budynkiem. Poinformuj o tym w rejestracji.